Češi jako chovatelé milionů mazlíčků

Dec 2, 2019 by

Češi jako chovatelé milionů mazlíčků

Máte doma domácího mazlíčka? Pokud ne, patříte pravděpodobně k menšině. To ostatně tvrdí nedávný průzkum, který ukázal, že Češi jsou majitelé milionů domácích mazlíčků. Konkrétně se zjistilo, že jsou Češi národem pejskařů. Pejsci totiž v domácnostech přebývají, lidé si je pořizují opravdu nejčastěji. Podle veterinářů bychom v českých domácnostech našli kolem dvou milionů pejsků, což je opravdu ohromné číslo. Navíc se Češi netají tím, že za své mazlíčky jsou ochotni utrácet opravdu miliony.

Z nedávného průzkumu taky vyplývá to, že Češi chovají stále více také kočky. Těch je však v porovnání se psy daleko méně, je jich zhruba polovina v českých domácnostech, tedy okolo jednoho milionu. Ovšem i za kočky se utrácí velké peníze. Nejvíce se utrácí za hračky, pelíšky nebo taky za transportní tašky.

Kromě koček a psů přibývá v Česku také chovatelů ptačích společníků. Konkrétně se chovají andulky, ale také se pořizují kanárci či korely. Na větší exotické ptáky nemají lidé dostatek financí nebo si je nechtějí pořizovat proto, že péče o ně hodně stojí. Přece jenomvenkovní voliéraje pro takovou aru daleko větší a těžší než pro andulku či kanárka, jimž stačí drobnáptačí klec, kterou lze složit ze stavebnice Aluhobby, když dáte dohromady hliníkové profilya zbylé součástky.

Každé zvíře zasahuje do rozpočtu jinak

Průzkum také ukázal to, že každý domácí mazlíček zasahuje do rodinných financí trochu jinak. Zatímco pejsci nejvíce zasahují do rozpočtu kvůli svým nejrůznějším delikatesám, jež nestojí zrovna hubičku, kočky jsou náročné na hračky a škrabadla.

Pojištění je v kurzu

Stále více majitelů domácích mazlíčků sjednává svým zvířecím společníkům i pojištění za škodu. Nejeden mazlíček může nejen v domácnosti, ale také venku či na návštěvě u známých udělat pořádnou paseku, ale pojistka to může finančně zatáhnout. Podle průzkumu každý pátý Čech má sjednané pojištění občanské odpovědnosti.


Podobné články

Tagy

Sdílet článek