Bílé kuchyňské linky jsou nadčasové. Mají však svá pro a proti!

May 3, 2019 by

Bílé kuchyňské linky jsou nadčasové. Mají však svá pro a proti!

Bílé kuchyňské linky jsou pro stále více lidí obrovským lákadlem. Slibují totiž nadčasový design a moderní vzhled, kterému jen málokdo dokáže odolat. Možná jste kuchyňské lince v andělsky bílé barvě podlehli i vy. Ještě než se však rozhodnete pro její pořízení, měli byste znát všechny její pro a proti!

Bílé kuchyňské linky jsou velký hit

Stále více domácností halí své kuchyně do bílé barvy. Bílá je barva univerzální, která nikdy nevyjde z módy, odkud možná pramení i ono přesvědčení, že i bílé kuchyňské linky budou trendy i za několik desítek let. Možná tomu tak skutečně bude, možná taky ne. Pravda je ovšem taková, že bílé kuchyně slaví v poslední době velký ohlas a těší se stále větší popularitě. Učarovaly bílé kuchyňské linky i vám?

Ceny bílých kuchyní se pochopitelně odvíjí od toho, zda jde o nábytek na míru nebo nábytkovou sestavu. Podle údajů slevového portálu Slewik pořídíte nejlevnější kuchyňské linky v bílé barvě již za cenu kolem 5 000 Kč.

Znáte jejich pro a proti?

Pořídit si novou kuchyňskou linku rozhodně není malá investice, nad kterou byste mohli jen tak mávnout rukou. Rozpočet je kolikrát pořádně napnutý a koupě nové kuchyňské sestavy s ním umí slušně zamávat. Uvažujete-li nad pořízením bílé kuchyně, měli byste vědět, jaká pro a proti s sebou přináší.

Výhody

Nejdříve z té světlejší stránky – představme si společně výhody bílé kuchyňské linky. Jako první můžeme zopakovat to, co již jednou bylo řečeno – jsou nadčasové. Bílá je barva, která bude trendy neustále, takže i bílé kuchyně slibují, že se ani za několik let neusadí mezi opovrhované trendy. Dalším plusem k dobru je optické zvětšení prostoru. Díky světlému odstínu bude prostor působit opticky větší, i když co se centimetrů týče, ve skutečnosti vám žádné nepřidá. Interiér ale příjemně provzdušní a prosvětlí, což rozhodně není k zahození. Do třetice všeho dobrého můžeme zmínit fakt, že se bílá snadno kombinuje s dalšími barvami, takže si v klasické či rohové kuchyni můžete pohrát jak s výmalbou, tak i s doplňky.

Nevýhody

A nyní z druhé strany mince – i bílé kuchyňské linky mají své nevýhody, byť před nimi často lidé zavírají oči. Jako jeden velký mínus můžeme označit nepořádek. Na bílé barvě okamžitě všechno uvidíte a dokonce i maličkosti, které by třeba tmavá kuchyňská linka zakryla, ta bílá naopak ihned odhalí. Budete se tak muset mít na pozoru a v rámci uklizené domácnosti neustále držet hadr v ruce. Další nevýhodou je ztráta původního jasu. Na začátku vaše kuchyně bude doslova zářit, nová bílá barva bude jasná a svěží. Jenže jak už to tak bývá, právě bílá je hodně náchylná na zašednutí, takže po určitém čase ztratí svůj původní jas a začne postupně šednout/žloutnout.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek