Autolakovny – Při vybavování máte bezpočet možností

Jul 15, 2021 by

Autolakovny – Při vybavování máte bezpočet možností

Chcete se věnovat činnosti lakování vozidel, motocyklů a jiných dopravních prostředků? Nebo naopak uvažujete o modernizaci již zaběhnuté autolakovny? Ať už jsou vaše cíle jakéhokoliv charakteru, budete potřebovat vhodné vybavení. Nástroje, s nimiž budete moci provádět jednotlivé úkony. Produkty, které vám umožní lakování vozidel od A až do Z.

Začněte u lakovacích kabin

Základem jakékoliv autolakovny jsou lakovací kabiny. Ty nabývají odlišných podob podle toho, pro jak velké dopravní prostředky jsou určeny. Součástí takové lakovací kabiny musí být i míchací box neboli místnost, kde budete připravovat finální barvy a nátěry. Kromě toho hrají důležitou roli i ostatní přidružené části.

  • Přípravné pracoviště
  • Odsávací stěny
  • Vstupní a výstupní agregáty
  • Sušící kabina

Každá z těchto oblastí plní odlišnou a zároveň velice důležitou roli v celém procesu lakování automobilů. Všechny tyto a mnohé další prvky lze pořídit nejenom samostatně, ale také jako kompletní celek. To přijde vhod v okamžiku, kdy se rozhodnete zařizovat novou autolakovnu od píky.

Jaké je nezbytné vybavení autolakovny?

Když se zaměříte na vybavení autolakoven, neměli byste zapomínat na žádné důležité součásti rozhodující o kvalitě výsledné práce. Od lakovací kabiny a sušícího zařízení je to jenom kousek k infrazářičům, kompresorům, filtrům a ostatní vzduchotechnice. Myslet musíte na ty nejmenší detaily, takže nejenom na hlavní produkty, ale i drobné nástroje a příslušenství. V tomto směru je vhodné vsadit jen na plně ověřené značky, které souvisí s požadovanou kvalitou.

  • Daisy Wheel
  • 3M
  • Sia
  • Festool
  • Airo
  • Hamach a další

Tito výrobci se totiž zaměřují na sortiment nezbytný pro plnohodnotné fungování autolakoven. Dokazují to například plně automatizovaná zařízení pro míchání autolaků, maskovací systémy, brusiva, ochranné nástřiky a prostředky na ochranu proti korozi. V rámci vybavení autolakovny vám nesmí chybět ani pneumatické a elektrické brusky, odsávací ramena a průmyslové vysavače. Bez nich byste profesionální provoz a vysoký standard autolakovny jenom stěží udrželi.

Aby mohla být vámi realizovaná práce skutečně kompletní, je zapotřebí vlastnit lakovací pistole, lakýrnické masky, těsnící hmoty, tmely a spreje. Podceňovat nesmíte ani ty nejmenší drobnosti, takže papírové a textilní utěrky nebo kombinézy pro práci nakupte s předstihem. Na druhou stranu je třeba očistit i samotné lakovací pistole, pro něž existují speciální myčky. Vhod vám přijdou lakýrnické stoly, kompresory, leštící pasty a brusivo. Ve výčtu tohoto sortimentu by šlo bezpochyby pokračovat.

Vybavení autolakovny od profesionálů

Jestliže dáváte přednost kvalitě vybavení autolakoven, která se mimochodem promítne i do preciznosti vámi realizované práce, obraťte se na profesionály. Investujte do značkových zařízení a doplňků, v jejichž případě máte jistotu dlouhé životnosti. Kontaktujte výhradního distributora vybraných značek pro českou republiku a nechte si zrealizovat autolakovnu od A až do Z. Vše začne běžným poradenstvím a může skončit výslednou realizací na konkrétním místě. A to včetně dodávky potřebného příslušenství.

Volte prověřenou kvalitu, a to i v případě vhodných barev. Ty pochopitelně nabývají rozdílných podob a vlastností, což v případě autolakoven jistě oceníte. Předkládejte svým zákazníkům bohaté možnosti lakování a postarejte se o to, že se k vám budou pravidelně navracet. Aby tomu tak bylo, musíte i vy zvolit profesionální autoopravárenské lakovací systémy, u nichž není třeba pochybovat o kvalitě. Pokud máte provozovat autolakovnu, tak jedině na patřičné úrovni. To je záruka úspěchu.

Podobné články

Tagy

Sdílet článek